Stoel Stofferen in Beeld
Altijd al willen weten hoe je een stoelzitting vernieuwd? In deze foto serie laten wij stap voor stap zien hoe het moet.
Stoel Stofferen in Beeld
Stap 1:
Het kaal maken van de zittingen.
Hiervoor gebruiken wij een speciale nietenwipper om de oude nietjes los te wippen en een zijkniptang om de nietjes eruit te halen.
(in dit voorbeeld zijn de zittingen al gesloopt)
Stap 2:
Het singelen van de zittingen.
Hiervoor gebruiken wij elastische singels met een zitkwaliteit. Voor de rug gebruiken wij ook een elastische singel die wat soepeler is.
Na eerst de verticale singels te hebben vastgeschoten gaan we de horizontale singels bevestigen. Wat hierbij belangrijk is dat de singels om-en-om worden gevlochten.
Stap 3:
Het opbouwen van de zittingen met (koud)schuim.
Eerst dekken we de elastische singels af met een vilt. Zodat de singels het schuim niet kunnen beschadigen.
We willen in deze zittingen een kleine bolling maken. Hiervoor knippen wij een klein stukje schuim en plakken deze in het midden van de zitting. Dit doen wij bij alle 4 de zittingen.
Nu gaan we het schuim snijden in de vorm van de zittingen en deze ook plakken. We leggen de zitting op het schuim en tekenen deze af met een stift. Na 4 stuks te hebben afgetekend gaan we het schuim snijden met een speciale polyetherzaag. (mocht je dit niet hebben dan kun je ook met een elektrisch broodmes het schuim goed snijden.
Dit schuim gaan we vervolgens op de zittingen plakken met polyetherlijm. Klein detail is dat we het schuim een fractie groter hebben gesneden om geen rand te zien van het houtwerk.
Stap 4:
Het bekleden van de zittingen.
Nu het echte werk. De meeste voorbereidingen zijn genomen. Alleen voordat de stof erop word gestoffeerd, gaan we de zittingen eerst nog afwerken met gelamineerd dek. Dat is een dunne laag schuim met een tricot afwerking. Deze zorgt ervoor dat de stof én het schuim minder snel slijt. En het maakt het stofferen van de stof ook makkelijker.
We knippen 4 stukken gelamineerd dek en gaan deze stofferen over de zittingen. De volgorde van het vastschieten van de nietjes in hierbij erg belangrijk.
Deze volgorde is altijd:
VOOR – ACHTER – LINKS – RECHTS
Daarna zet je de hoeken vast. En dan hetgeen wat er allemaal tussen zit.
Nu is het tijd voor het échte werk. We hebben nu een hele goede basis om straks de stof goed en strak erom heen te stofferen.
Als eerst gaan we de stof knippen.
We gebruiken deze keer een zeer gebruiksvriendelijke stof die een beetje gemelleerd is. Op deze stof zie je niet elk vlekje zitten, handig als er kinderen of kleinkinderen in het spel zijn.
We gaan de stof in 4 gelijke delen knippen of snijden.
Nu geen we eigenlijk weer hetzelfde doen wat we ook gedaan hebben met het gelamineerd dek.
We gaan de stof vastschieten met een tacker. Weer houden we dezelfde volgorde aan:
VOOR – ACHTER – LINKS – RECHTS
Daarna zet je de hoeken vast. En dan weer alle stof wat er tussen zit.
Dit doe je natuurlijk bij alle 4 de zittingen. De kunst is om de zittingen allemaal zo veel mogelijk hetzelfde eruit laat zien. Dus bij elke zitting moet je evn hard aan de stof trekken om zo tot een perfect resultaat te komen.
Bijna klaar! We gaan de zittingen ook nog mooi afwerken aan de onderkant. Hiervoor gebruiken wij een vilt of vliesdoek. Ook hiervan knippen we 4 stuks.
Daarna schieten wij weer met de tacker het vilt vast, met weer dezelfde volgorde:
VOOR – ACHTER – LINKS – RECHTS – HOEKEN – ALLES ER TUSSEN
Net afknippen of afsnijden en dan zijn de zitten klaar om bevestigd te worden op de stoelen.
En zo stoffeer je dus zittingen van je stoel. Mocht je zelf een keer een stoel of enkele zittingen willen bekleden. We helpen je graag op weg en geven je graag advies.
Natuurlijk kun je ook bij ons terecht voor alle materialen, stoffen en dergelijke.